OBÓZ BALETOWY
      ŚWIERADÓW ZDRÓJ 
             11-21.07.2015


              Zebranie informacyjne odbędzie się 
                                w dniu 08.07.2015 
                                   o godz. 18.00 
             w siedzibie szkoły baletowej CAPITOL
                                       

                ZAPRASZAMY                     OBÓZ BALETOWY w ŚWIERADOWIE ZDROJU

 

                                   11.07-21.07.2015

 

- WYJAZD GODZ.  9.30

- ZBIÓRKA GODZ. 9.00 na parkingu k/ AQUAPARKU

  przy ul. Borowskiej.

  Turnus rozpoczyna się obiadem ok. godz.14.00,

  a kończy śniadaniem / 11.07 /.

  Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 14.00

 

Dzieci powinny zabrać:

- DOBRY HUMOR;

- strój baletowy, baletki ;

- dres /bluza, spodnie lub getry /;

- sandały, obuwie typu adidasy, klapki;

- bluzki z krótkim i z długim rękawem;

- krótkie i długie spodnie;

- kurtka / najlepiej z kapturem /;

- pidżama;

- bielizna osobista, strój plażowy, skarpety;

- nakrycie głowy chroniące przed słońcem;

- krem do opalania z filtrem ochronnym;

- art. do higieny osobistej / szczoteczka do zębów,pasta, mydło,

  szampon, grzebień-szczotka /;

- ręczniki / łazienkowe i na basen/;

- plecak lub torebka / na długim pasku / na wycieczki:

;- KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Szkoła Baletowa Przy Fundacji Capitol oglasza nabór na rok szkolny 2015/16 dzieci w wieku od 4 - 8 lat. 
Zapisy 31 sierpnia 2015 roku od 16:00 - 18:00  Zakończenie sezonu 2014/2015


Dnia 22 czerwca 2015 roku odbędzie sie zakończenie roku szkolnego 2014/2015.


Rozdanie dyplomów zostanie przeprowadzone w nastepującej kolejności:

Grupy E D C przychodzą na godz. 16:00

Grupy B1 B2 A przchodza na godz. 17:00 Próba generalna 

Dnia 20 czerwca 2015 roku w Oprze Wroclawskiej odbędzie się próba generalna do Pointy Sezonu.

Grupy przychodzą w nastepującej kolejności:

C - B1- B2 - A
godz. 13:00

E - D
godz. 15:30 

Wchodzimy Centralnym wejsciem 
Zapisy na nowy sezon zostały zamknięte

Informujemy, że nabór na rok szkolny 2014/2015 został zamknięty - brak wolnych miejsc. Ewentualne wakaty zostaną ogłoszone. Chętnych zapraszamy w przyszłym sezonie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo tutaj

 
Uczniowie Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol laureatami 10th Expression International Dance Competition we FlorencjiGratulujemy  uczennicom klas B2 i C sukcesów odniesionych na 10th Expression International Dance Competition, który odbył się w marcu we wspaniałej Florencji, w Fortezza da Basso. W konkursie wystąpiło aż 3000 uczestników z Włoch, Rosji, Szwajcarii, Hiszpanii i Portugali. Jury nagrodziło występ Salomei Jasiczek i Heleny Żabskiej w kategorii duetów tańca klasycznego do lat 11, przyznając dziewczynkom 3 nagrodę. Również 3 nagrodę w kategorii tańców grupowych do lat 11 otrzmały uczennice występujące w "Tańcu z parasolkami" w choreografii Ałły Abesadze. W tej samej kategorii 2 miejsce przynano choreografii "Waltz". Gratulujemy! 

Uczennice Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol laureatkami Stypednium Artystycznego Prezydenta Wrocławia.

Serdecznie gratulujemy uczennicom, która za szczególne osiągnięcia w dzidzinie tańca zostały nagrodzone Stypendium Artystycznym Prezydenta Wrocławia: Edycie Rytowskiej, Basi Zakrzewskiej i Paulinie Wróblewskiej.Stypendium każdego roku przyznawane jest młdym, uzdolnionym wrocławskim uczniom szkół artystycznych, którzy zdobyli szczególne sukcesy. Stypendści wybierani są spośród onad tysiąca zgłoszonych.


Gratulujemy także uczennicom Szkoły Baletowej, Dominice Kuzio oraz Mai Majkowskiej, które równorzędnie uczęszczają do szkół muzycznych, i to właśnie za osiągnięcia w dziedzinie muzyki zostały odznaczone Stypendium.Życzymy dalszych sukcesów i spełnienia na drodze artystycznej!

Gala zakończenia sezonu 2012/2013- 
"Pointa Sezonu" w Operze WrocławskiejSympatyków Szkoły Baletowej przy Fundacji CAPITOL mieliśmy przyjemność gościć na kolejnej uroczystej gali Szkoły Baletowej.

18 czerwca o godz. 18.00 na pięknej scenie Opery Wrocławskiej wsytąpili wszyscy uczniowie Szkoły. Laureatów międzynarodowych konkursów tańca  można było podziwiać w bogatym repertuarze, m.in. fragmentach baletu "Giselle", "Don Kichote" i "Dziadek do Orzechów", autorskich choreografiach naszych pedagogów, Państwa Abesadze, wesołych tańcach demi-klasycznych i atrakcyjnych, współczesnych układach.
Nie zabrakło uśmiechu i łez wzruszenia. 

Cieszymy się, że byliście tam z nami! 

Zapraszamy na nowy sezon pracy, zwłaszcza tych, którzy dopiero do nas dołączą. Termin rozpoczęcia sezonu zostanie ogłoszony. Sukces w Norymberdze

Uczniowie Szkoły Baletowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Tańca APPLAUS w Norymberdze przynosząc pedagogom i rodzicom wiele radości. Dzięki ciężkiej pracy i wielkiemu zaangażowaniu każdy z naszych konkursantów zdobył uznanie zawodowego jury, w którym przeważali specjaliści z St. Petersburga


Edyta Rutowska 

z punktacją 69 pnkt/80 zdobyła I miejsce w kategorii tańca klasycznego (kat. do 14 lat)
 

PaulinaWróblewska 
z punktacją 59 pnkt/80 uzyskała II  miejsce w kategorii tańca klasycznego (kat. do 17 lat).
 

Uczennice grup C, B1 i B2
pięknymi występami w choreografiach "Małe Baleriny", "Taniec godzin" , "Pizzicato" i "Taniec z parasolkami" zodbyły trzy I i jedno II miejsce w kategorii tańców klasycznych grupowych,

Basia Zakrzewska 
w kategorii tańca współczesnego z wynikiem 77 pnkt/80 zdobyła I miejsce,

Magdalena Dudek

w kategorii tańca współczesnego została odznaczona I nagrodą z wynikiem78 pnkt/80
 

Uczennice grupy A 

w choreografii "Bakarola" nagrodzono III miejscem z wynikiem 60 pnkt/100

Piotr Dudek

uzyskał II meijsce w kategorii tańca współczesnego z punktacją 70/80 oraz III meijsce w kategorii tańca klasycznego z wynikiem 56/80.

Poziom występów uczniów Szkoły Baletowej zasłużył na specjalną, nieprzewidzianą w konkursie nagrodę jury za najlepsze profesjonalne przygotowanie.  

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wspaniałe chwile spędzone wspólnie w Norymberdze. Życzymy dalszych sukcesów!
 


Nowe pokolenie uczniów weźmie udział w finałach Dance World Cup


10 marca w Krakowie na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury rozegrały się Krajowe Eliminacje do międzynarodowego konkursu Dance World Cup, w których udział wzięło 41 uczniów Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol.

W tym roku jury, któremu przewodniczła  Zofia Rudnicka, zaprezentowaliśmy nowe pokolenie talentów. Pośród burzy oklasków i z serdecznymi gratulacjami ze stronu jurorów, którym najszczerzej Szkoła Baletowa i Fundacja Capitol dziękują za wspaniałe przeżycia, do finałów Dance World Cup zostali zakwalifikowani:

Uczennice grupy B2, które zatańczyły "Waltz" w najnowszej choreografii Ałły Abesadze, za co otrzymały aż 83.7 pnkt/ 100;

Uczennice grupy B1, które zatańczyły "Klasyczne Divertissement", również nową choreografię Ałły Abesadze, uzyskując 92,7 pkt/100;

Solowa debiutantka Milena Moszczyńska, która zatańczyła "Wariację klasyczną" do muzyki P. Czajkowskiego w choreografii Ałły Abesadze.

Piotruś Dudek, który zaprezentował się w dwóch ukladach: wariacji z baletu "Don Kichote" przygotowanej przez Giviego Abesadze oraz tańcu modern w choreografii Aleksandry Zasady;

Magdalena Dudek, która zatańczyła dwa tańce, jazzowy oraz modern, przygotowane przez Aleksandrę i Pauline Zasadę, uzyskując wysoką punktację 88,3 pnt/100 oraz 90/100, a także otrzymując nagrodę specjalną Kieleckiego Teatru Tańca;

Edyta Rutowska, która zatańczyła trudną wariację z Pas de Deux z baletu "Płomień Paryża" przygotowaną przez Giviego Abesadze, otrzymując punktacje w rekordowej wysokości 94,7/100.

Serdecznie gratulujemy dobrych wyników pracy wszystkim uczestnikom Krajowych Eliminacji oraz życzymy im równie wyśmienitych efektów przygotowań do udziału w finałach Dance World Cup! Dziękujemy uczniom za profesjonalne podejście do pracy nad udziałem w konkursie, który jest ważnym krokiem ku zdobyciu niezbędnych tancerzowi umiejętności.

Już niebawem będą mogli Państwo zobaczyć występy naszych uczniów w zakładce "Galeria".

 


 

Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia

 

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż uczniowie Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol zostali wyróznieni Artystycznymi stypendiami Prezydenta Miasta Wrocławia. 

 

Stypendia te każdego roku przyznawane są młodzieży wrocławskiej na zasadzie konkursu osiągnięć artystycznych, i są dla młodych artystów odnzaczeniem najwyższej rangi. Zgłoszenia kandydatów do przyznania stypendiów składają wszystkie dziecięce i młodzieżowe  ośrodki artystyczne oraz kulturalne  miasta Wrocław.

 

W tym sezonie Prezydent Miasta Wroclawia wyróżnił naszych uczniów:

Anastazja Lenkowa (stypednium całoroczne)

Zuzanna Warchałowska (stypendium całoroczne)

Filip Nowak (stypendium całoroczne)

Edyta Rutowska (stypendium jednorazowe)

Barbara Zakrzewska (stypendium jednorazowe)

 

Zespół Fundacji Capitol sklada stypendystom najserdeczniejsze gratulacje. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy wspierają nas w realizacji pracy. Mamy nadzieję, że wśród uczniów Szkoły Baletowej znajduje się jeszcze wielu przyszłych stypendystów.
 

Nowy sezon 2012/2013 rozpoczynamy z sukcesem      Nie wszyscy spośród uczniów Szkoły Baletowej odpoczywali przez cały okres wakacyjny, bo to właśnie w lipcu rozegrał się finał Dance World Cup. Dzięki naszym uczniom Hymn Polski po raz kolejny został odegrany na scenie Tanecznego Pucharu Świata, tym razem w austryjackiej miejscowości Villach: złoty medal w kategorii tańca klasycznego uzyskali Helenka Żabska i Krzysztof Dudek, a w kategorii tańca współczesnego i modern Magdalena Dudek.  Pozostali spośród naszych reprezentatów uzyskali trzy medale srebrne oraz trzy brązowe. Wszystkim uczniom Szkoły Baletowej, którzy wzięli udział w konkursie Dance World Cup gratulujemy doskonałych występów. Mamy nadzieję, że radość z tego wielkiego sukcesu rozgrzeje cały zespół Fundacji Capitol i Szkoły Baletowej, a wszególności nowych uczniów, do tworzenia następnych wspaniałych chwil w rozpoczynajacym się sezonie 2012/2013, który wspólnie otworzymy już trzeciego września o godzinie 17.00