Wyróżnieni uczniowie


Zofia Wąsowicz

GRAND PRIX Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych w Kołobrzegu 2021 r.

Salomea Jasiczek

Laureatka III-go miejsca 10th Expression International Dance Competition we Florencji w kategorii duetów tańca klasycznego.

 

Krzysztof Dudek

Krzysztof jest laureatem I-go miejsca konkursu Dance World Cup 2012 w kategorii tańca demi-klasycznego (duet z Heleną Żabską).

 

Helena Żabska

Helena jest laureatką I-go miejsca konkursu Dance World Cup 2012 w kategorii tańca demi-klasycznego (duet z Krzysztofem Dudek) oraz III-go miejsca Xth Expression International Dance Competition we Florencji.

 

Anastazja Lenkowa

Anastazja stale i z powodzeniem bierze udział w międzynarodowych konkursach baletowych, takich jak Dance World Cup, Assky Strevicek, Pradubicka Arabeska, czy konkurs Applauz w Rottenbach, skąd przywiozła już niejeden medal, prezentując się zarówno w tańcach grupowych różnych styli, jak i klasycznych wariacjach (m.in. wariacja z baletu „Korsarz”). Występuje w spektaklach Opery Wrocławskiej. Otrzymała także stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia.

 

Barbara Zakrzewska

Basia zdobyła nagrody na konkursach Dance World Cup, Assky Strevicek, w Hradec Kralove oraz w Rottenbach. Występuje w spektaklach Opery Wrocławskiej. Otrzymała także stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia.

 

Edyta Rutowska

Edyta w 2012 roku została laureatką III-go miejsca konkursu Dance World Cup w kategorii tańca klasycznego (solo: wariacja z baletu „Jezioro Łabędzie”, Pas de Troise). Zdobyła srebrny medal na Międzynarodowym Konkursie Baletowym „Assky Strevicek” w Czechach. Stale bierze udział w spektaklach Opery Wrocławskiej ( m. in.”Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do Orzechów”).

 

Marta Stępień


Marta zdolna uczennica naszej szkoły z licznymi trofeami z konkursów ogólnopolskich jak i międzynarowych. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, kierunek: taniec oraz na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek : taniec

 

Filip Nowak

Filip jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia. Brał udział w Międzynarodowej Gali Baletowej w Czechach. Otrzymał nagrody konkursów Dance World Cup, Assky Strevicek, Applauz oraz Hradec Kralove.

 

Zuzanna Warchałowska

Intensywnie angażuje się w udział w międzynarodowych konkursach baletowych, prezentując się w szerokim repertuarze (m.in. wariacja z Grand Pas de Deux Czajkowskiego w chor. George’a Balanchine’a) i zdobywając liczne nagrody (m.in na Dance World Cup, Asskym Strevicku, Pardubickiej Arabesce, konkurs Applauz w Rottenbach). Występuje w Operze Wrocławskiej. Jest laureatką stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia.

 

Justyna Taborska

Jako uczennica Szkoły Baletowej Fundacji Capitol zdobywała nagrody na międzynarodowych konkursach baletowych oraz występowała w spektaklach Opery Wrocławskiej. Obecnie uczęszcza do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie.

 

Klaudia Połeć

Jako uczennica Szkoły Baletowej Fundacji Capitol brała udział w międzynarodowych konkursach baletowych, zdobywając nagrody m.in. na Dance World Cup, Asskym Strevicku, Pardubickiej Arabesce. Współpracowała z Operą Wrocławską. Była laureatką stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia. Obecnie uczęszcza do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie.

 

Agnieszka Błaszkiewicz

Będąc uczennicą Szkoły Baletowej Fundacji Capitol zdobywała nagrody na konkursach Jugend Tanzt, Dance World Cup i assky Strevicek. Była finalistką konkursu Prix Gabriel w Brukseli. Dylom zawodowej tancerki uzyskała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu.

 

Magdalena Kurilec

Jako uczennica Szkoły Baletowej Fundacji Capitol stale angażowała się w udział w konkursach międzynarodowych zdobywając szereg nagród, m.in. na Dance World Cup, Jugend Tanzt, Pardubickiej Arabesce, czy w Hradec Kralove. Współpracując z Operą Wrocławską wystąpiła ze słynnym zespołem Moscow City Ballet. W wieku lat siedemnastu dołączyła do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom zawodowej tancerki. Obecnie należy do zespołu Opery Wrocławskiej.

 

Piotr Lorek

Piotr, będąc Naszym uczniem, został nagrodzony na konkursach Dance World Cup oraz Jugend Tanzt, występował także w Operze Wrocławskiej. Jako nastolatek wyruszył do Anglii, gdzie najpierw dołączył do British Ballet Organization, a następnie Nothern Ballet School of Manchester.

 

Karolina Wożniak

Będąc jedną z uczennic Szkoły Baletowej Fundacji Capitol stale angażowała się w udział w konkursach międzynarodowych zdobywając szereg nagród, m.in. na Dance World Cup, Jugend Tanzt, Pardubickiej Arabesce oraz w Hradec Kralove. Jest także laureatką Grand Prix profesjonalnego konkursu Prix Gabriel (Bruksela), gdzie została nagrodzona stażem w paryskim Instytucie Tańca Janine Stanlowa. Współpracując z Operą Wrocławską wystąpiła ze słynnym zespołem Moscow City Ballet. W wieku lat siedemnastu dołączyła do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom zawodowej tancerki. Obecnie należy do zespołu Opery Wrocławskiej.

 

Paula Dzwonik

W trakcie nauki w Naszej Szkole Baletowej wzięła udział w wielu międzynarodowych konkursach baletowych, niejednokrotnie stając na podium – na samym Dance World Cup zdobyła ponad dziesięć medali, była również nagradzana na konkursach JugendTanzt oraz Assky Strevicek. Stale współpracowała z Operą Wrocławską, biorąc udział w spektaklach takich jak „Jezioro Łabędzie”, „Don Kichote” i ‘Dziedek do Orzechów”. Dyplom zawodowej tancerki uzyskała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu.

 

Franciszka Kierc

Jako uczennica Szkoły Baletowej Fundacji Capitol zdobywała nagrody na międzynarodowych konkursach baletowych, a także brała udział w spektaklach Opery Wrocławskiej oraz Teatru Muzycznego Capitol („Swing!,”Eurazja”). Wystąpiła także z zespołem Moscow City Ballet. Dylom zawodowej tancerki uzyskała w ZASP. Obecnie jest solistką w zespole Opery Bałtyckiej (Bałtycki Teatr Tańca). W roku 2009 otrzymała Nagrodę Teatralną im. Jana Kiepury dla najlepszej polskiej tancerki.

 

Agnieszka Filipek

W trakcie nauki w Naszej Szkole Baletowej została nagrodzona Grand Prix konkursu Dance World Cup. Przeszła przez audycje do szkoły baletowej Heinz Bosl w Monachium, gdzie w 2007 roku otrzymała dylom zawodowej tancerki.Następnie jako członkini zespołu baletowego Opery w Brnie współpracowała z wieloma europejskimi instytucjami.